Podróż do rodzinnej ziemi przeważnie, prz dobrej pogodzie, kończy się dla mnie kilkoma zdjęciami w miasteczku Kcynia (województwo kujawsko-pomorskie). Fotografie przeważnie są budynków, bądź rolniczego krajobrazu (pola, łąki, lasy). Współgrając z niebem, słońcem i chmurami daje mi pełna naturalność otaczającego mnie świata. Cisza i spokój, brak tłumów, daje fotografii świeżość.

fot. Magda Lejwoda / Magpin Foto

Niezamieszkały budynek, rudera, ruina, kwestia gustu, umiejscowiona jest w pobliżu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kcyni, rzy ulicy 22 Stycznia. Inwestycja prężnie się rozwijała, niestety nie została ukończona. I odstrasza swoim wyglądem. Okna powybijane, dachu nie ma. Bezdomni rządzą lub ówczesna młodzież.

fot. Magda Lejwoda / Magpin Foto

Powyższe zdjęcie zostało zrobione z południowej części Kcyni, z widokiem w kierunku wsi Żurawia. Piękne pola zbóż, błękitne niebo i chmury komponują się w mój kadr swojskości.

fot. Magda Lejwoda / Magpin Foto
Kadr w odcieniach szarości. Ukazujący drogę polną w kierunku Miastowic. Jak widać wszędzie pola, drzewa i łąki. Co nie zmienia faktu, że jest przyjemnie, w wiosennym słońcu.

Już wkrótce relacja z gór! :)